Praha [signageOS] TS Compiler API, AI Agenti pro Testování, Electron

  Frontend

Přidejte se k nám na další pražský Frontendistí meetup. Hostit nás bude signageOS ve svých moderních kancelářích kde pro vás jako vždy chystáme večer plný zajímavých přednášek.

Na co se můžete těšit: Nowwwinky a tři přednášky 📚 Až 80 účastníků 🎓 Očekávejte skvělý catering a nápoje 🍻 Otevřeno od 18:00 🤩 Hlavní řečníci: 18:30-20:30 🧑‍🏫 Networking od 20:30 🗣️

0️⃣ Nowwwinky (FE novinky a trendy) Tomáš, jako vždy, bude tím, kdo vám přinese žhavé Nowwwinky. Opět se můžete těšit na informace ze světa právě vydaných prohlížečů a frontendu obecně. Řečník: Tomáš Kout, Website manager v Lentiamo s.r.o. Tomáš je zkušený kodér s lety praxe, který má zvláštní zájem o všechny nejnovější trendy v oblasti frontendu. Je také nedílnou součástí organizátorského týmu pražských Frontendistů a moderuje naše meetupy již několik let.

1️⃣ TS Compiler API TypeScript dnes neodmyslitelně patří k webovému vývoji a hlavně frontendu, kde se jeho přednosti prokázali jako nepostradatelné. Málo kdo ale ví, že TypeScript je také mocná knihovna pro manipulaci s kódem, pomocí které je možné si napsat utility pro generování kódu nebo naopak třeba generovat dokumentaci z komentářů v kódu. Tento talk bude o tom jak funguje TypeScript kompilátor uvnitř a jak ho využít pro psaní vlastních nástrojů. Řečník: Denis Homolík, signageOS Jsem programátor, co si vyzkoušel vývoj v různých oblastech, ale jako hlavní jsem si vybral frontend, kterému se primárně věnuji už skoro 10 let. Během toho jsem pracoval na prezentačních webech, CMS systémech, e-shopech až jsem skončil v signageOS, kde nyní vyvíjím pro reklamní televize. Mimo toho se zajímám o sociální antropologii, kterou jsem studoval a když nepracuju můžete mě najít často na fesťácích za barem točit pivo.

2️⃣ AI Agenti pro Testování softwaru v Playwrightu - Testování na autopilota díky AI Představte si testování, které je chytré, bez zbytečné rutiny a téměř bez zásahu člověka. Díky pokroku v oblasti AI jsme k tomu blíž než kdy dřív. V této přednášce se podíváme na to, jak lze pomocí Playwrightu a velkých jazykových modelů (LLM) automatizovat testování na nové úrovni. Ukážeme si, jak AI bot samostatně projde vaši aplikaci, vytvoří screenshoty, zachytí HTML, vygeneruje z nich uživatelské scénáře a převede je do spustitelných testů v Playwrightu. Pokud používáte Playwright nebo vás zajímá, jak může AI změnit způsob testování, tenhle technický deep dive vám nabídne spoustu inspirace, jak posunout vaše testování o úroveň výš. Řečník: Marcel Veselka, zakladatel Wopee.io Marcel má více než 20 let zkušeností v oblasti vývoje a testování softwaru. Věnuje se vývoji chytrých nástrojů, které pomáhají týmům škálovat a udržovat automatizované testy s minimem námahy. Je pravidelným řečníkem na konferencích a jeho cílem je zjednodušit testování díky využití AI.

3️⃣ Multiplatformní aplikace: jak vyvíjet pro web i Electron Chtěli byste vydat appku pro desktop a nemuset přitom opustit JavaScript ekosystém? Pak stojí za zvážení Electron framework, kde uživatelské rozhraní tvoříte jako web frontend. To otevírá příležitost nasadit aplikaci jak na web, tak pro distribuci na desktop. V této přednášce si ukážeme, jaké technické výzvy čekají při multiplatformním vývoji a co vlastně Electron nabízí. Představíme si přitom i základní koncepty pro ty, kdo se s ním ještě nesetkali. Řečník: Jiří Zbytovský, React Developer v Trezor Frontenďák srdcem – s JavaScriptem jsem si prošel cestu od koníčku až po praxi při vývoji pro web i desktop. Kromě kódění v práci mě můžete občas potkat i při bádání na VŠCHT.

Zdarma